Navigácia

Obsah

Milí rodičia!

Typ: ostatné
Buďme k sebe ohľaduplní...

Buďme opatrní, obozretní, ale hlavne ohľaduplní ...

Milí rodičia, posledné dva roky nám priniesli veľa nových, zväčša negatívnych skúseností, kedy sme sa museli naučiť žiť s koronavírusom, prispôsobovať sa opatreniam, ktoré sa často menili za pochodu, a boli mnohokrát nepriehľadné a chaotické. Nie vždy sme sa s nimi vedeli stotožniť, ale urobili sme vždy maximum preto, aby sme ich dodržali, aby sme chránili seba, svojich blízkych, ľudí okolo nás.

Táto doba bola hektická pre Vás, rodičov, pre nás, ktorí sa denno-denne staráme o Vaše deti, ale hlavne pre naše DETI, ktoré sa učili novým zvykom a spoznali predmety - termíny ako rúška, dezinfekcia, lockdown, online vyučovanie, a mnoho iných, s ktorými sa pred tým nestretli.

Pre každého z nás bola, a je táto doba akousi výzvou. Ešte nevieme kedy, a ako sa skončí, ale spoločne sa musíme usilovať o to, aby skončila čo najskôr, a hlavne s najlepším výsledkom pre nás všetkých.

Žiaľ nastalo to, čoho sme sa obávali, po určitej dobe od začatia školského roku, sa aj medzi našimi deťmi „našli“ pozitívne testované na COVID-19. Dúfali sme, že ich bude čo najmenej, a že to veľmi neovplyvní chod školy, ale žiaľ úplne sa to vylúčiť nedá.

Dôvodov je veľa. Vysoký počet pozitívne testovaných, chrípkové obdobie, ale dôležitý fakt zohráva aj to, že naše deti boli oproti minulým rokom viac izolované, a klesla im tzv. „spoločenská imunita“.

Radi by sme Vás požiadali, aj keď je to mnohokrát veľmi obtiažne z dôvodu Vašej pracovnej vyťaženosti, aby ste dôsledne sledovali zdravotný stav dieťaťa, aby ste pri náznakoch choroby zostali s ním pár dní doma, aby sme nemorili priestory a deti zároveň, lebo to zapríčiňuje, že vírusy sa množia a zostávajú dlhšie. Takto deti po vyliečení sa, a nástupe do školy opäť ochorejú.

Zároveň Vás ale žiadame, aby ste boli ohľaduplní voči ostatným rodičom. To, že dieťa má nádchu alebo kašeľ neznamená, že je choré alebo že má koronavírus. Samozrejme tieto príznaky netreba podceňovať.

Dávajme na seba pozor, a hlavne, nezabudnime zostať ĽUĎMI!

 

 

Vedenie obce Veľká Paka a ZŠ Veľká Paka


Vytvorené: 13. 11. 2021
Posledná aktualizácia: 13. 11. 2021 22:14
Autor: Mgr. Anetta Bežová